EĞİTİM DESTEĞİ

Robotik, makine ve kontrol sistemlerini, bilgisayar, elektronik ve uzay bilimlerinin tümünü kapsayan bir ortak çalışma alanıdır. Mekanizmaların tasarımı, kontrol edilebilmeleri için yapılarına elektronik donanımların eklenmesi, dijital ortamda kontrollerinin sağlanması ve belirli ortamlarda belirli koşullara göre çalışmaları baz alındığında bu alan makine, mekatronik, bilgisayar, yazılım, kontrol ve otomasyon, uzay ve havacılık, elektrik-elektronik gibi birçok mühendislik disiplinini bir arada toplamaktadır.

Arduino Eğitimi

arduino

Arduino, interaktif projeler geliştirmek için tasarlanan, elektronik donanım ve yazılım temelli bir geliştirme platformudur. Arduino kartlarında bir adet Atmel AVR mikrodenetleyici ve devre bağlantıları için çeşitli elektronik komponentler bulunur. Arduino, tamamen açık kaynak kodlu bir platformdur.


Lego Eğitimi

arduino

Programlama/kodlamanın eğitim içerisindeki role LEGO’nun da katılmasıyla LEGO education setleri okullarda yerini aldı. Bu setler birçok açıdan mühendislik harikası sayılabilir tabii doğru ellerde kullanıldığı sürece.


Scratch Eğitimi

arduino

Scratch, özellikle küçük yaştaki çocuklar için tasarlanmış oldukça basit bir arayüze sahip programlama alt yapısıdır. Geleneksel programlama dillerinin aksine programcı, istediği fonksiyonları fare ile sürekleyip bırakarak kendi kod bloklarını oluşturmaktadır. Scratch ile animasyonlar, oyunlar, ve hikayeler oluşturulabilir.


Kodu Game Lab Eğitimi

arduino

Kodu Game Lab, çocukların blok tabanlı basit görsel programlama diliyle ‘oyun’ geliştirebildikleri, oynayabildikleri ve yaptıkları oyunları arkadaşlarıyla paylaşabildikleri bir yazılımdır. Kodu Game Lab oyun oynayarak, oyun programlamaya imkan sunar. Hem de hiçbir programlama dili bilmenize gerek olmadan!


3D Eğitimi

arduino

Bu eğitim; çocukların 3 boyutlu düşünme becerilerinin geliştirilmesi ve en temelden başlayarak, gelişmiş 3 boyutlu tasarımlar üretmesini amaçlamaktadır. Temel 3 boyutlu geometrik cisimler, 3 boyutlu cisimleri kullanarak yeni nesneler oluşturmak, mimari tasarımlar ve prototip oluşturmak eğitimin alt başlıklarını oluşturacaktır.

Arduino Eğitimi

Arduino
C++

arduinoegitimi.com

Programlama Eğitimi

Kodu Game Lab, Scratch
C++, Python

programlamaegitimi.com

Lego Eğitimi

WeDo 2.0
EV3 MINDSTORMS

legoegitimi.com

3D Eğitimi

Tinkercad
3D Yazıcı

3Degitimi.com

Bizimle İletişime Geçin

Eğitim içeriği ihtiyaçlarınıza göre belirlenip, buna göre fiyatlandırma yapılacaktır.

+90 (552) 454 78 37